CHESTBOOK

Dostępność: brak towaru
Cena: 149,00 zł 149.00
ilość szt.

towar niedostępny

dodaj do przechowalni

Opis

 •  ĆWICZYSZ NA SIŁOWNI LUB W DOMU? JESTEŚ TRENEREM?
 • CHCESZ NAUCZYĆ SIĘ CZEGOŚ WIĘCEJ NIŻ WIDZISZ NA CODZIEŃ W SOCIALACH? 
 • CHCESZ NABYWAĆ WIEDZĘ OPARTĄ O NAUKCE A NIE CZYIMŚ WIDZI MI SIĘ?  

CHESTBOOK JEST PIERWSZĄ W POLSCE FIZYCZNĄ KSIĄŻKĄ KTÓRA W 100% SPEŁNI TWOJE OCZEKIWANIA!

CHESTBOOK to (fizyczna!) książka, która jest kompletnym źródłem wiedzy o treningu klatki piersiowej. Napisałem ją w oparciu o najnowszą literaturę naukową (dostępną do marca 2021) oraz własne wieloletnie doświadczenie jako trener Mistrzów Polski czy zwycięzców debiutów IFBB. Pisząc tą książkę przyświecała mi bardzo ważna myśl - chciałem by zawarta w niej wiedza nie była kolejnymi oczywistościami, które od lat latają po social mediach. Wszelkie informacje w niej zawarte, oparte są na wyselekcjonowanej literaturze naukowej, we współpracy z najlepszymi ludźmi związanymi z polskimi uczelniami sportowymi i medycznymi.

Ta książka uświadomi Ci:

 • Jak interpretować parametry w treningu hipertroficznym
 • Jak indywidualnie dobrać metodę progresji
 • Na czym naprawdę polega progresywne przeciążanie
 • Co właściwości anatomiczne mięśni piersiowych mówią o ich trenowaniu
 • Dlaczego mikrouszkodzenia nie są faktorem hipertrofii (i co naprawdę nim jest)
 • Jakie są najlepsze modele periodyzacji, na czym polegają i jak je stosować
 • Jak długofalowo układać plany treningowe

zobacz próbkę książki w formie pdf klikając tutaj


Książka bardzo obszernie opisuje wszystkie kwestie, których zrozumienie pozwoli podejść do treningu klatki piersiowej w sposób pełni świadomy. Będzie to możliwe dzięki zastosowaniu odpowiednich metod, gwarantujących efektywny rozwój i poprawę tej partii mięśniowej. Ponadto znaczna część zawartych w książce informacji opisuje ogólne zasady i mechanizmy, dotyczące procesu rozwoju muskulatury. Dzięki temu możesz uzyskać fundamentalną wiedzę i w pewnym stopniu przełożyć ją na trening pozostałych partii mięśniowych.

Przeczytaj tą książkę jeśli chcesz:

 • Zoptymalizować trening swojej klatki piersiowej
 • Zacząć poprawnie interpretować trening sylwetkowy
 • Poznać różnice między podejściem do treningu siłowego a sylwetkowego
 • Nauczyć się rozpisywać plany elitarnej jakości
 • Zrozumieć programowanie i periodyzację
 • Dowiedzieć się co mówią najciekawsze dowody naukowe

Poszczególne zagadnienia w książce są wyjaśniane w sposób bardzo szczegółowy, wychodząc od podstaw, na kwestiach bardziej zaawansowanych kończąc. W wielu miejscach treść została wzbogacona o wykresy, grafiki czy ilustracje. W treści znajdziesz również kody QR, które po zeskanowaniu telefonem przekierowują do filmów instruktażowych. Dzięki temu zarówno osoby całkowicie początkujące, nie posiadające dużej wiedzy, jak i osoby bardziej doświadczone, mogą znaleźć tutaj coś dla siebie i skorzystać z zawartej w niej wiedzy. Jeśli szukasz rzetelnej wiedzy dotyczącej treningu, to zdecydowanie powinieneś zainteresować się CHESTBOOKIEM.

Spis treści

 1. Budowa mięśni oraz mechanizmy i biochemia hipertrofii
  1. Budowa mięśni i hipertrofia mięśniowa
  2. Mechanizm skurczu mięśni i proces wytwarzania siły
  3. Jednostki motoryczne
  4. Mechanizmy hipertrofii
  5. Mechanizmy zmęczeniowe – wpływ na hipertrofię oraz zarządzanie zmęczeniem w praktyce
  6. Jak przełożyć teorie na praktykę?
  7. Biochemia anabolizmu
 2. Anatomia i biomechanika klatki piersiowe
  1. Anatomia ogólna klatki piersiowej
  2. Anatomia regionalna mięśni piersiowych
  3. Funkcje mięśnia piersiowego większego
  4. Zakres pracy sarkomerów mięśni piersiowych
  5. Podatność mięśni piersiowych na mikrouszkodzenia
 3. Przyczyny słabego rozwoju klatki piersiowej
  1. Nieodpowiedni balans strukturalny
  2. Wady postawy
  3. Nieumiejętne wykonywanie ćwiczeń
  4. Zły dobór wariacji ćwiczeń
  5. Nieodpowiedni dobór objętości lub zbyt duży workload
  6. Nieodpowiedni dobór częstotliwości
  7. Nieodpowiedni dobór intensywności
  8. Zbyt lekki lub z byt ciężki trening
 4. Parametry treningu klatki piersiowej
  1. Objętość
  2. Częstotliwość
  3. Intensywność
  4. Bliskość do niepowodzenia
  5. Czas pod napięciem
 5. Najbardziej efektywne ćwiczenia i technika ich wykonania
 6. Mobilizacja i aktywacja w treningu klatki piersiowej
  1. Mobilizacja
  2. Aktywacja
  3. Przykładowe plany mobilizacji i aktywacji ukierunkowane pod trening klatki piersiowej
 7. Periodyzacja i programowanie treningu hipertroficznego
  1. GAS – ogólny syndrom adaptacyjny
  2. Progresywne przeciążanie i jego metody
  3. Podstawowe modele periodyzacji w treningu sylwetkowym
 8. Przykładowe, speriodyzowane plany treningu klatki piersiowej
 9. Zaawansowane techniki a hipertrofia mięśniowa
 10. Kilka słów od autora


Książkę przeczytało już sporo osób być może znanych Ci ze świata fitness, wyrażając swoje opinie:

Krystian Wolski - IFBB PRO

Chestbook to książka, która zawiera kompletne i rzeczowe informacje na temat treningu klatki piersiowej. Jest doskonałym uzupełnieniem wiedzy zarówno dla osób początkujących, które dopiero zaczynają swoją przygodę z treningiem siłowym jak i dla osób średnio-zaawansowanych a nawet i dla zaawansowanych. Bardzo dobra oprawa graficzna oraz treść uzupełniona w liczne ilustracje i wykresy pozwala na jeszcze lepsze zrozumienie, tego co autor miał chce nam przekazać. Z czystym sumieniem mogę polecić ten egzemplarz.

Dr Damian Parol

Trening w duchu praktyki opartej na dowodach w Polsce dopiero raczkuje. Dlatego cieszę się, że pokazują się książki takie jak Chestbook, których autorzy potrafią wykorzystać dowody naukowe i własne doświadczenie w celu poprawy efektu treningów. Mikołaj przeprowadza czytelnika ze ścieżek biochemicznych do praktycznych implikacji w przejrzysty i przyjemny sposób. Polecam i czekam na kolejne publikacje!


Kamil Koczwara

Chestbook to pozycja obowiązkowa dla każdego, kto intersuje się nie tylko sportami sylwetkowymi. To ksiazka wyjaśniająca w sposób przejrzysty trudne zagadnienia w łatwy, przystępny sposób. Dla mnie, praktyczne zastosowanie w planach treningowych są kluczowe. Nie sposób przejść obojętnie obok tej książki.


Marcin Jackowiak

Jestem pod wrażeniem tego ile informacji można przekazać o treningu klatki piersiowej i w jak fachowy sposób to zrobić. Mimo skomplikowanych zagadnień książkę czyta się przyjemnie i wszystko jest zrozumiale. Ogrom wiedzy, widać że Mikołaj wie o czym pisze i robi to z pasją. Polecam!Arkadiusz Matras - dietetyka #nienażarty

Chestbook to pozycja wręcz obowiązkowa dla każdego początkującego trenera. Co w mej opinii najważniejsze - Mikołaj jest osobą, która z chęcią literaturą naukową podparłaby w tej książce nawet wstęp. No i ma estetyczny zmysł, co widać po czytelnych grafikach i wykresach.


Jakub "obama" Obara - IFBB competitor


Chestbook to książka, która zawiera kompletne i rzeczowe informacje na temat treningu klatki piersiowej. Jest doskonałym uzupełnieniem wiedzy zarówno dla osób początkujących, które dopiero zaczynają swoją przygodę z treningiem siłowym jak i dla osób średnio-zaawansowanych a nawet i dla zaawansowanych. Bardzo dobra oprawa graficzna oraz treść uzupełniona w liczne ilustracje i wykresy pozwala na jeszcze lepsze zrozumienie, tego co autor miał chce nam przekazać. Z czystym sumieniem mogę polecić ten egzemplarz.Paulina Randzio - trener, zawodniczka trójboju
Zainteresowałam się książką Mikołaja pomimo tego, że jestem kobietą. Tematyka budowania, wzmacniania klatki moim zdaniem powinna mieć miejsce tak samo ulw treningu kobiet jak i u mężczyzn. Co najważniejsze, książka zawiera rzetelne informacje poparte naukowo, zaczynając od podstaw rozszerzając po bardziej zaawansowane treści. Bardzo podoba mi się forma w jakiej przekazywana jest wiedza - metoda porównań, wizualizacji i prostych pojęć. To najlepsze co można zrobić dla osoby, która rzeczywiście pragnie zrozumieć temat treningu klatki piersiowej .Sama jako trenerka, zawodniczka trójboju siłowego a przede wszystkim miłośniczka treningu siłowego z zachowaniem poprawności ruchowej jestem w stanie podpisać się pod wieloma tezami, które podkreśla Mikołaj w swoich tekstach. Podejście jest rozsądne, bez porywania na głęboką wodę, ale z naciskiem na maksymalizację efektów. Bardzo ciekawa opcją jest załączenie na końcu książki filmów instruktażowych np. pod kątem przygotowania do wyciskania na ławce płaskiej z możliwością przejścia do filmu za pomocą kodu QR. Super.
Polecam i gratuluję Mikołajowi zebrania tylu informacji w "zgrabną całość"

Krzysiek "dietcoach" Markowicz - dietetyk i trener


Uwielbiam czytać ludzi, którzy wiedzą o czym piszą, a Mikołaj @gainzdesire dokładnie taką osobą jest. Czego dowiecie się w książce "Chestbook"?Zaczynając od podstaw hipertrofii, przez aspekty periodyzacji treningowej, aż po propozycje najbardziej efektywnych ćwiczeń. Zdecydowanie polecam wszystkim zainteresowanym kwestiami rozbudowy nie tylko klatki piersiowej, ale wiedzą związaną z mieśniami, hipertrofią, anatomią, a wszystko to pisane przystępnym językiem. Ja zabieram się za wdrażanie wiedzy nie tylko we własne treningi, ale i w plany podopiecznych!


Marek "prawiedzik" Prawdzik - dietetyk i trenerChestbook to książka, która zawiera kompletne i rzeczowe informacje na temat treningu klatki piersiowej. Jest doskonałym uzupełnieniem wiedzy zarówno dla osób początkujących, które dopiero zaczynają swoją przygodę z treningiem siłowym jak i dla osób średnio-zaawansowanych a nawet i dla zaawansowanych. Bardzo dobra oprawa graficzna oraz treść uzupełniona w liczne ilustracje i wykresy pozwala na jeszcze lepsze zrozumienie, tego co autor miał chce nam przekazać. Z czystym sumieniem mogę polecić ten egzemplarz


Nie musisz kupować w ciemno! W pierwszej kolejności możesz zapoznać się z darmowymi materiałami dostępnymi na moim YouTube! Na przykład takimi jak ten:

Dostawa 24h przy zakupie do godziny 14.

  Produkty powiązane

  Opinie o produkcie (3)

  6 października 2021

  Polecam gorąco, prawdziwa skarbnica wiedzy, naprawdę można dowiedzieć się mega dużo na temat treningu klatki piersiowej i ogólnie :)

  7 października 2021

  Jedna z topowych pozycji na rynku. Zmieniła moje podejście do treningu mięśni piersiowych, pomogła wychwycić błędy które się często przewijały i wniosła bardzo wiele do mojego treningu. Gorąco polecam każdemu!

  9 maja 2023

  Czekam niezmiernie na forme ebookową

  do góry
  Sklep jest w trybie podglądu
  Pokaż pełną wersję strony
  Sklep internetowy Shoper.pl